A június-júliusban virágzó kamilla, vagy más néven orvosi székfű, a legismertebb és legkedveltebb gyógynövény, akár a gyógynövények királynőjének is nevezhetjük. Gyógyászati célra a növény virágzatát használjuk, amit szép napos időben, kinyílt állapotban (nem túl nyílt) gyűjthetünk, csak is szennyeződésektől mentes helyen.
A macskagyökér
Az álmatlanságban szenvedő betegeknek valószínűleg nem ismeretlen a Valeriána jótékony hatása s, bár ez a gyógynövény igen kellemetlen szaggal bír, olyannyira, hogy még a macskákat is mámor fogja el, ha megeszik a macskagyökér magvát. Altatószerként és az állandóan stresszben élő ember nyugtatójaként igen fontos növény.
Az articsóka
Az articsóka előnyeit már az i.e. IV. században felfedezték. Az ókori görögök észak – Afrikából hozták Európába. A virágzatából készített étel az ínyencek csemegéje. Franciaországban és Olaszországban is igen népszerű, főként salátákban és előételként.
Egy tradícionális gyógynövényünk
Nem kell megijedni, egy nagyon hasznos gyógynövényről van szó, melynek számtalan elnevezése van még a leírások szerint: poloskafű, indiángyökér, kígyógyökér. A poloskavészt a népi gyógyászatban menstruációs panaszok, gyermekszülés utáni fájdalmak, idegkárosodás és izületi fájdalmak enyhítésére használták.
Ie. 2700 körül Kína császára egy teabokor árnyékában üldögélt egy csésze forró vízzel, amikor egy levél a csészéjébe hullott. A legenda szerint, így született meg az első teafőzet.