Minden ember átvészel az életében olyan időszakokat, amikor magas testi és szellemi követeléseket kell teljesítenie, mint amilyen egy hosszan tartó megbetegedés vagy szokatlan munkahelyi vagy magánéleti megterhelés. Gyakran azonban nyilvánvaló ok nélkül is fáradtnak és levertnek érzi magát, és újra erőt kell gyűjtenie.
A szőlő egészségmegőrző hatásai
A szőlő ősidők óta létezik a Földön. Különböző fajtái a legtöbb kontinensen megmaradtak megkövesedett formában. A szőlő olyan régi növénye az emberiségnek, hogy már a Bibliában is találkozhatunk vele, a szőlő első ültetőjének Noét tartják. Gyűjtögető őseink a még csak igénytelen szőlőhöz juthattak, azonban az ember évszázadok alatt a savanyú, apró kék bogyójú fajtákból egyre értékesebb változatokat tudott nemesíteni. A gyümölcs és a belőle készült nedű népszerűsége a mai napig töretlen.
Álomhozófű, farkasbogyó, farkascseresznye, veszettfű, ördögfű, mérgescseresznye, bolondítófű, szép asszony füve, farkasbogyó – mindegyik megnevezés Európa egyik legmérgezőbb növényére, a nadragulyára utal.
Cserjés helyeken, erdők, kertek szélén mindenütt megtalálható vadrózsa növény termése a csipkebogyó. Az érett sötétpiros termést gyűjtjük, és általában kimagozva, szárítva tároljuk, lehetőleg kőedényben, mert C-vitamin tartalmát így őrzi meg leginkább.
A tripper
A kankót vagy más néven trippert, gonorrhoeát egy Neisseria gonorrhoeae nevű baktérium okozza, vaginális, anális, orális közösüléssel, illetve méhen belül anyáról gyermekre terjed. A tripperrel fertőzött beteg is könnyebben elkap HIV és szifilisz betegségeket és fordítva.