Negyven százalékkal nagyobb az esély arra, hogy a diagnózis felállítását követő években halálos kimenetelű lesz a rákos megbetegedés azok esetében, akik a világ második leggyilkosabb betegsége mellett még cukorbajtól is szenvednek.
A cigaretta számos káros hatása közül most a fogat és a szájat érintő betegségekre hívja fel a figyelmet egy nemrégiben végzett kutatás. A felmérésből ugyanis kiderül, hogy a dohányzók, akár hatszor esélyesebbek a fogínybetegségekre, mint azok, akik nem dohányoznak.
Amerikai és kanadai pszichológusok szerint az erős áll a női hűtlenségről árulkodhat. Az erősebb áll ugyanis a női szervezetben egyébként megtalálható férfi nemi hormon, a tesztoszteron magasabb szintjének "köszönhető". E hormon révén a nők sokkal határozottabbak, öntudatosabbak, azaz olyan jellemvonásokra tesznek szert, amelyek inkább a férfiak sajátjai.
Japán tudósok beazonosították azt a gént, amely a dohánynövény gyökerétől a leveléig szállítja a nikotint. Ez a felfedezés közelebb vitte a tudósokat ahhoz, hogy létrehozzák a nikotinmentes, dohánytartalmú cigarettát.
A tudósok évek óta vizsgálják, milyen jótékony hatásai vannak a vörösborban található resveratrol nevű anyagnak. Egyes kutatók egyenesen azt állítják, hogy a tudomány közel áll ahhoz, hogy piacra dobhasson egy resveratrolból készülő életelixír kapszulát.