Szépítő gyümölcsök - Legfrissebb

Szépítő gyümölcsök

Szépítő gyümölcsök

Eper

Május illatos, vörösen fénylő, kívánatos gyümölcse az eper. Ez a csábító, ízletes, lédús gyümölcs azonban nemcsak zamatával tud kényeztetni bennünket, hanem jótékony hatással van szervezetünkre. Hatóanyagai kívülről belülről egyaránt alkalmasak például a bőr ápolására. Emellett alacsony kalóriatartalmánál fogva fogyókúrák, tisztítókúrák egyik ideális gyümölcse.

Az eper a hosszú téli, vitaminszegény hónapok után feltölti a testet és a lelket. Elég csak ránézni és máris összecsorul a nyál a szánkban. Ismerkedjünk meg jótékony hatásával is.

A bőrbarát eper

Az eper bőrápoló hatása sem elhanyagolható, sőt kifejezetten a bőrbarát ételek közé tartozik. Elfogyasztva, de akár pakolás formájában is természetes "bőrvasaló", bőrszépítő szerepet tölt be. A benne található E és C vitaminnak nagy szerepe van a bőr védelmében. A C vitamin köztudottan az egyik legfontosabb antioxidáns, ami a ráncokat is okozó szabad gyökök közömbösítésével fejti ki bőrvédő hatását. Az eperkúra eredményesen alkalmazható idült bőrbetegségek (psoriasis, ekcéma) esetén is. Hatóanyagai megerősítik a kötőszöveteket. A kötőszövetet erősítő hatását figyelembevéve, az eper fogyasztása hozzásegít a narancsbőr megszüntetéséhez. Ideális gyümölcse a tavaszi szépségkúráknak. Külsőleg pakolás formájában alkalmazzuk szépítő és bőrfehérítő hatását.


Mit tud még az eper?

A benne található flavonoidok segítik szervezetünk zsírbontását. Zsírégető hatását fokozza mangántartalma is. Hatóanyagai méregtelenítő, vértisztító, vízhajtó hatásúak. Tisztítja az emésztőrendszert, serkenti a májműködést. Májgyulladásban, fertőző májgyulladásban (hepatitis) szenvedőknek kúraként naponta másfél kilogramm fogyasztása is javasolt. Veseműködést fokozó tulajdonságával segít megakadályozni a vesekő képződését. A C vitamin támogatja szervezetünket a vas felszívásában. Az eperben található polifenol antioxidáns, betegségmegelõzõ tulajdonsággal rendelkezik. A polifenoltartalom erősíti a vitaminok hasznosítását a szervezetben.


Ne cukrozva!
Az epret felesleges cukrozni! Bőségesen tartalmaz szőlőcukrot, ami egészséges, és megfelelő édes ízt ad a gyümölcsnek. A cukor hozzáadása amellett, hogy hízlal, elveszi egyedülálló zamatát.


Tartósítás
Ha van rá lehetőségünk, mindenképpen tegyünk el belőle télre, érdemes meglátogatni pl. egy "Szedd magad akciót". Az eper sokoldalúan felhasználható: lefagyasztva, dzsem formájában télen is élvezhetjük.


Mire vigyázzunk?
Sajnos az eper, mint általában sok aprómagvas gyümölcs, allergiát válthat ki. Az érzékenyeknél az allergia csalánkiütés formájában nyilvánul meg. A kiütéseket a szervezetben nagyobb mennyiségben megjelenő hisztamin okozza amit az eper egyik allergénje vált ki. Vigyázzunk arra, hogy az első alkalommal ne együnk egyszerre túl sokat belőle, mert az is okozhat csalánkiütést, még azoknál is, akik egyébként nem allergiásak az eperre. Csecsemőknek egyáltalán ne adjunk epret!
Figyelni kell a gondos tisztításra, mindig alaposan mossuk meg. Az eper nagyon gyorsan erjed, ezért frissen fogyasszuk. Idült bélrendszeri problémákkal szenvedőket irritálhatják az apró magvak.

Kapcsolat:

Impresszum Médiaajánlat Created by: Admind.hu